Делегація УС МПА вшанувала пам'ять Майданека.

Майданек – цей район на околиці польського міста Любліна вже багато років є одним з найстрашніших символів Другої світової війни. За наказом Гіммлера тут, на території окупованої Польщі, було побудовано нацистський табір смерті.   Відомо, що через Майданек пройшло близько 300 000 в'язнів з 26 держав, з них багато євреїв, поляків, значну кількість також складали українці, росіяни і білоруси, головним чином радянські військовополонені. Вважається, що у таборі було вбито приблизно 80 000 чоловік. Хоча радянські історики називають інші цифри — 1 500 000 в'язнів, з них 360 000 жертв.

Кажуть, День Перемоги – це свято зі слизами на очах. Про це вкотре замислився кожен з делегації Української секції МПА, яка під час святкових днів відвідала Люблін на запрошення польських колег і вшанувала пам'ять закатованих у Майданеку. До складу делегації увійшли переважно члени Волинського відділення УС МПА на чолі з його головою Олександром Чуйко. Серед українських гостей був також заступник генерального секретаря, керівник Національного адмінцентру УС МПА Юрій Кошець.

Делегація УС МПА оглянула колишній концтабір, в якому зараз створено Державний музей, поклала вінок до пам’ятного обеліску. Українці також відвідали польське місто Хелм, де мали дружню зустріч з колегами з місцевого регіонального відділення Польської секції МПА.

Квіти пам'яті від українців.

 

.

На згадку про дружню зустріч з польськими колегами.

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2