Візит представників київського регіонального відділення до Чернігова

26 вересня 2015 року відбулася чудова подорож до Чернігівщини, яка була організована головою Київського міського відділення Міжнародної поліцейської асоціації Ікрановим Анатолієм Олексійовичем.

Членами делегації  опікувались голова Чернігівського відділення Байдала Олександр Іванович та чудовий екскурсовод, Алла Броніславівна Гаркуша, яка дуже цікаво донесла історичну інформацію про пам’ятки Чернігівщини та про його могутній суспільно-політичний та економічний центр князівства сіверян. 

Екскурсія традиційно розпочалась з давнього символу Чернігова, - церкви Святої Катерини, яка побудована в стилі бароко і зустрічає всіх, хто в’їжджає в місто з боку Києва. 

Розташований  на протилежному пагорбі  Спасо-Преображенський собор - архітектурна визначна пам'ятка Чернігова.

Цей діючий храм є одним з найдавніших християнських храмів в Україні, який зберігся до наших днів ще з часів Київської Русі. Тут похований Ігор Святославич - той, про кого було написано «Слово о полку Ігоревім».  Собор є унікальним зразком давньоруської архітектури,  в його інтер'єрі збереглися фрагменти фресок часів Київської Русі та приголомшливий іконостас XVIII ст.

 

 

 Чимало випробувань випало на долю цього міста. Половці, татаро-монголи, польська шляхта, фашистські загарбники намагалися зрівняти місто із землею, однак життя на берегах тихої Десни щоразу уперто відроджувалося. За часів Київської Русі місто поступалося значенням лише славному граду Києву,  адже саме Чернігів був центром Лівобережної України і одним з найбільших міст Давньоруської держави.

 

Відомий Чернігівський Вал, найдавніша частина міста, яка досі охороняє його. Сьогодні цей Вал, як пристарілий вартовий, спостерігає за життям сучасного міста поглядом мовчазного свідка.  Вал на високому березі зачарованої Десни це найдавніша частина Чернігова. Саме тут виявили залишки княжих теремів. На валу свого часу розміщувався комплекс оборонних споруд міста і княжий дитинець. Донині збереглися два храма, споруда Колегіуму, побудована в 1700 році, кам'яниця  Лизогуба – полкова канцелярія та інші історично важливі будівлі. Зараз вал – це паркова зона з красивою панорамою. За переказами людей, 12-ть чавунних гармат, що вінчають Вал, подаровані місту Петром I за героїзм та мужність чернігівських козаків у боротьбі зі шведськими завойовниками.

Троїцький собор входить у комплекс Троїцько-Іллінського монастиря,заснованого в далекому XI столітті Антонієм Печерським. Це священне місце де покояться мощі чернігівських угодників: святителя Феодосія Чернігівського, преподобного Лаврентія, святителя Філарета, частки мощей  деяких київських святих.  Іллінський монастир є найдавнішою святинею Чернігова і також входить до складу Троїцько-Іллінського монастиря на Болдиних горах. Заснував цей перший печерний храм і монастир преподобний Антоній Печерський у 1069 році.  Печерна частина складає 315 метрів - тут розташовані підземні храми святих.  Потрапити під землю можна через Іллінську церкву.

Прогулянка історичними місцями Чернігова викликає в душі різноманітні почуття та емоції — від смутку і роздумів про швидкоплинність життя до всеосяжної радості, що є творіння рук людських нетлінні у віках.

Погода сприяла подорожі, був теплий, сонячний день і який, нажаль, так  швидко минав. З легким сумом і надією на майбутні подорожі розставалися ми з стародавнім містом - Чернігів. До нових подорожів!

 

 

 

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2