Лурд - місто порозумінь

Національний виконавчий комітет Української секції МПА оголошує про формування делегації Секції для участі у 60-му ювілейному Міжнародному військовому паломництві до Лурду і Ватикану, яке відбудеться у травні цього року.

Представники нашої Секції вшосте візьмуть участь у паломництві. Ті, хто вже мав можливість здійснити таку подорож, безумовно, запам’ятають її на все життя.

Лурд - невелике, надзвичайно красиве місто на півдні Франції, в передгір'ях Піренеїв. Один з найбільш популярних в Європі центрів паломництва.
На думку католицької церкви в 1858 році чотирнадцятирічній місцевій мешканці Бернадеті Субіру явилася Діва Марія. Сталося це в одній з печер, Массабель, яких чимало в гірських відрогах, що оточують місто.
Бернадета свідчила про 18 "явищ". Католицька церква спочатку з крайньою обережністю віднеслася до заяв дівчини, яка була піддана численним допитам з боку адміністративної і церковної влади та медичним оглядам, абсолютно всі з яких визнали її повну осудність і позитивно урівноважений характер її особи. Пізніше Бернадета стала черницею.
Церква ж провела ретельну перевірку усіх викладених дівчиною фактів. В результаті в 1933 році її канонізували під ім'ям святої Бернадети, а місто Лурд перетворилося на одне з найбільш відвідуваних місць не лише Франції, але й усієї Європи. Щорічно сюди прибуває до п'яти мільйонів прочан.
На місці, де Діва Марія перший раз явилася Бернадеті, методом народного будівництва споруджено величний храм Нотр-Дам де Лурд.

Починаючи з 1958 року, в травні, Лурд на кілька днів стає місцем військового паломництва, яке саме в той рік започаткували військові відомства Німеччини та Франції як акт примирення воюючих сторін після Другої світової війни. Отже, більше півстоліття щорічно відбуваються паломництва військових, які прибувають у Лурд для того, щоб у спілкуванні і спільних молитвах довести своє бажання жити у мирі, злагоді, добрі та розумінні.

Вперше представницька делегація Секції у складі 45 чоловік на чолі з віце-президентом УС МПА Олександром Зарубицьким взяла участь у 55-му Міжнародному військовому паломництві до Лурду у травні-червні 2013 року. З того часу це стало для нас традицією. Велику допомогу в організації цих заходів, забезпеченню участі в них представників України надає кожного року Департамент Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України та його керівник єпископ Михайло (Колтун).

Під час перебування в Лурді делегації УС МПА беруть участь у цікавих заходах, де представляють нашу державу Україну під її національним прапором, а також під прапором Секції. Це й величні спільні богослужіння у підземному храмовому комплексі на 20 тисяч місць, і проходження символічною Дорогою Скорботи з молебнами біля скульптурних композицій, які відображають кожну деталь на шляху Ісуса Христа до Голгофи. Нарешті, апофеозом усього, що відбувається в Лурді, стає нічне факельне шестя по місту до Храму Святої Бернадети всіх учасників, а їхня чисельність досягає 30 тисяч чоловік. За традицією офіцери на цих заходах представлені у форменому одязі з нагородами та аксельбантами, а наші жінки - у вишиванках.
Назавжди залишається у пам’яті кожного з українців, як і всіх інших, хто був тими днями у Лурді, та атмосфера дружби, тепла, сердечності, взаєморозуміння, яка панує на вулицях та площах цього чарівного міста.

Після Лурду паломники за традицією прямують до Ватикану і разом з іншими делегаціями мають можливість бути присутніми на богослужінні за участі Папи Римського.
Під час паломництва його учасники відвідують інші святі місця і просто отримують велику насолоду від самої подорожі. Адже вони перетинають майже половину країн Європи.

Безумовно, участь членів Міжнародної поліцейської спільноти у паломництві до Лурду, яка вже стала доброю традицією, сприяє утвердженню нашої держави на світовому рівні, духовному збагаченню працівників правоохоронних органів, досягненню порозуміння між людьми.

Детальна програма і умови участі у ювілейному 60-му Міжнародному військовому паломництві – у розділі «Заходи».

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2