Стратегічне завдання – плідна співпраця з Нацполіцією

31 травня п. р.  у Києві відбулося розширене засідання Національного виконкому Української секції МПА за участі голів регіональних відділень та осередків Секції – членів Національної Виконавчої Ради.

На засідання був запрошений заступник голови Національної поліції України генерал поліції 3 рангу Ігор Клименко.

Основне питання порядку денного - про розширення співпраці зі службами і підрозділами МВС України з метою втілення ідей МПА, скорішої інтеграції Національної поліції України до світового співтовариства та залучення нових членів із числа молодих працівників поліції до лав Секції.

Із вступним словом до присутніх звернувся президент УС МПА Андрій Василишин.

На початку виступу він зазначив, що новий рік для Секції розпочався непогано. Якщо мати на увазі головний чинник – прийом у члени МПА та обмін посвідчень, то відділення, осередки та Адмінцентр ведуть цю роботу на належному рівні.

Президент продовжив далі, що у присутніх є всі підстави оголосити цей рік роком спортивних здобутків нашої Секції.

Він розповів про золотий дубль команд з міні-футболу, які представляли Українську секцію на найбільш представницьких змаганнях у травні цього року.

Збірна футбольна команда Осередку Національної академії внутрішніх справ здобула впевнену перемогу на світовому поліцейському турнірі з міні-футболу в Іспанії (Пальма де Мальорка) та завоювала золоті медалі і Кубок турніру.

А на Перших всесвітніх поліцейських іграх МПА, які відбулися 13-17 травня в Лісабоні, команда Департаменту захисту економіки Національної поліції України, яка також виступала під прапором  УС МПА, оскільки Секцією організована та забезпечена її участь у змаганнях, завоювала золоті медалі з міні-футболу, не програвши жодного матчу і обігравши в фіналі збірну Португалії 6:4.

На початку травня у Києві, а потім у Греції проходив чемпіонат світу і Європи з кікбоксінгу. Присутній серед нас наш колега Борис Шаповалов став чемпіоном Європи і виборов срібну медаль чемпіонату світу, яку він додав до своєї вражаючої колекції золотих нагород. Адже він є шестиразовий чемпіон світу з кікбоксингу, самбо, хортингу і бойових мистецтв. Його заслуги неодноразово відмічені керівництвом МПА.

Наприкінці минулого року золоту медаль чемпіона світу з пауерліфтингу завоював Юрій Попов, член Секції з осередку НАВС.

Нарешті, нещодавно, у квітні, прапор УС МПА було розгорнуто на одній з вершин Гімалаїв. Це здійснили спортсмени-альпіністи, члени Харківського відділення.

Попереду нові змагання у члена Секції, чотириразового чемпіона світу з гирьового спорту кримчанина Віталія Лугового, який виступає під прапором України.

Колеги бажають нових перемог і володарю багатьох золотих нагород, без сумніву, кращому пловцю планети Вадиму Куценку з Харківського відділення.

Секція також чекає нових чемпіонських автопробігів від спортивних команд з Полтавського і Запорізького відділень. У минулому році полтавчани посіли перше місце у європейських змаганнях по авторалі під романтичною назвою «Зоряний автопробіг».

Усі ці та інші спортсмени прославляють нашу державу на світовій арені і водночас представляють нашу Секцію на змаганнях МПА, зміцнюють її авторитет на найвищому рівні, - було підкреслено Президентом УС МПА.

А. Василишин нагадав далі, що у відповідності з рішенням Конгресу Національний виконком заснував Кубок Секції для заохочення відділень та осередків за кращі спортивні досягнення року. На наступному Конгресі відбудеться перше вручення цього призу.

Президент також повідомив, що двома днями раніше з тривалої подорожі багатьма країнами Європи повернулася наша делегація, яка уже вшосте взяла участь у Міжнародному військовому паломництві до французького міста Лурду. По дорозі делегація відвідала штаб-квартиру Ради Європи у Страсбурзі, побувала в ряді європейських столиць, мала зустріч з Папою Римським у Ватикані.

- Це, так би мовити, свіжі і позитивні новини, які певним чином ілюструють життя нашої Секції, - підсумував очільник УС МПА.

Переходячи далі до основного питання порядку денного засідання – взаємодії з поліцією, Президент зазначив, що з огляду на дискусію, яка мала місце на попередньому Конгресі, пропозиції делегатів, виступ першого заступника керівника Національної поліції генерала Аброськіна В. В. уявляється вкрай важливим обговорення питання  подальшої взаємодії нашого громадського об’єднання з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, їхніми підрозділами на місцях.

У запропонованій постановці питання на розширеному засіданні НВК йдеться  про важливе завдання, яке потребує рішення, - інтеграцію Національної поліції до світового товариства і, відповідно, нам треба усвідомлювати нашу роль у цьому важливому процесі. Тут мова може йти про цілу програму спільних заходів. Отже, це питання потребує серйозного опрацювання, і Виконком сподівається почути конструктивні думки, пропозиції з цього приводу, які будуть ним опрацьовані і покладені у основу відповідного плану і подальшої роботи.

- Давайте спочатку визначимося, до чого ми прагнемо, коли ставимо собі завдання у такий площині, - підкреслив доповідач. - Зрозуміло, щоб бути корисними новій поліції на етапі її становлення і модернізації, а відповідно, і суспільству в цілому. Ми добре усвідомлюємо, що нова генерація правоохоронців здебільшого не має досвіду, не має можливості активно спілкуватися з колегами за кордоном, безпосередньо переймати так звані європейські і світові стандарти. І наше громадське об’єднання зі своїми можливостями, досвідом, міжнародними контактами може надати в цьому велику допомогу.

Президент нагадав нещодавній період нашого активного спілкування, регулярного обміну делегаціями, який тривав більше 10 років з поліцією Ізраїлю. Важко порахувати, - зауважив він, - скільки наших працівників відвідали поліцейські підрозділи цієї країни, поліцейську академію, скільки відбулося цікавих і корисних розмов, обговорень за круглим столом. Не виключаю, що нам треба подумати про поновлення такої форми роботи в нових умовах.

Далі А. Василишин зупинився на конкретних прикладах здійснення перших кроків назустріч поліції у нових умовах з боку регіональних підрозділів Секції.

Він розповів, що, Анатолій Ікранов (Київське міське відділення) виступив на колегії Главку з відповідною інформацією, а всі члени виконкому відділення пішли у низові підрозділи поліції, де поінформували працівників про цілі і завдання МПА, про ділові і дружні стосунки з колегами в інших країнах. А. Ікранов інформує при цьому, що керівництво Головного управління Національної поліції в м. Києві з розумінням ставиться до питань взаємодії з нашою громадською організацією і підтримує нас.

Гарний контакт як запорука успішної спільної роботи з керівництвом і рядовими працівниками поліції у Телика О. М. (Полтавське відділення). Олександр Миколайович постійно запрошується на засідання колегії, великі наради, де він регулярно виступає і має змогу донести до широкого загалу ідеї МПА. Цікаво, що А. Замахін, начальник Головного управління, сам запропонував представникам відділення виступати в поліцейських підрозділах. Керівництво поліції охоче йде на проведення спільних заходів, наприклад, кожного року спільно відзначається день ветерана міліції та інше.

Як результат – діючі працівники поступово, як кажуть, мало помалу, пішли до лав МПА.

Житомирське відділення, Грозінський Петро Васильович. Нещодавно відбулась його чергова робоча зустріч з начальником Главку Нацполіції полковником поліції Печененком В. П., який сам є членом МПА. Із взаєморозумінням були обговорені питання співпраці, а також залучення до членства в МПА діючих працівників Нацполіції. З цією ж метою було організовано і ряд зустрічей з працівниками апарату, окремих структурних підрозділів Головного управління, у тому числі спецпідрозділу «Корд». Як результат - ряд працівників поліції Житомирщини, у тому числі спецпідрозділу «Корд» стали членами МПА.

А ось Михайло Березовський (Івано-Франківське відділення) обрав іншу форму єднання та підтримки правоохоронців. Він разом з колегою Ігорем Голинським написав книгу про нову поліцію, яку було днями представлено у  Главку за участі керівництва і у присутності чисельних працівників поліції, переважно молоді. Книга має назву «Захищати і допомагати». Вона розповідає про розкриття прикарпатськими правоохоронцями – працівниками новоствореної поліції тяжких резонансних злочинів, надання громадянам допомоги в екстремальних ситуаціях, а також про найбільш важливі події в діяльності Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області. Книга є художньо-документальною і охоплює період від початку створення Національної поліції до сьогоднішніх днів. Автори намагалися показати процес становлення нової правоохоронної структури, подолання труднощів та перешкод на шляху її реформування.

- До речі, це вже третя книга Михайла Березовського та його співавтора, - зауважив Президент і побажав їм нових творчих успіхів.

Важливе значення у контексті питання, яке ми розглядаємо, - продовжив А. Василишин, - мають прикордонні зв’язки наших відділень. Чималий досвід такої роботи мають наші відділення - Львівське, Івано-Франківське, Волинське, Рівненське, Житомирське, Хмельницьке. Йде постійний обмін візитами з Польщею, Угорщиною, Молдовою, іншими країнами. Важливо те, що обов’язкова складова більшості таких візитів – ознайомлення з роботою поліції, обмін досвідом. Треба залучати до таких поїздок представників діючого складу поліції, а за їхніми підсумками  про найцікавіше письмово інформувати керівництво.

Дуже цікавими з точки зору питання, яке розглядається, нам уявляються контакти на ґрунті наукових і науково-практичних досліджень. Змістовні круглі столи з актуальною тематикою проводить Рябошапко В. І. (Львівське відділення). Останній такий захід було ним проведено наприкінці минулого року. Він був присвячений 20-й річниці обміну між працівниками міліції Львівщини та поліції США в рамках проекту «Гармонія». Обговорення – повністю в руслі нашої сьогоднішньої розмови. За результатами круглого столу підготовлено підсумковий документ-резолюцію, в який ввійшли пропозиції та рекомендації, спрямовані на подальший розвиток співпраці з поліцейськими структурами провідних цивілізованих держав світу та вдосконалення роботи української поліції.

А Капітанський А. І. (Осередок НАВС), у свою чергу, активно використовує наукові зв’язки, зокрема, з вченими і фахівцями Литви для спільної роботи над проектами, які мають важливе значення у сфері криміналістики.

- Як бачите, - сказав на завершення Президент УС МПА, - ми маємо багато цікавих напрацювань, багато досвіду. Отже, треба робити наступні кроки, колективно визначити нашу стратегію щодо взаємодії з Національною поліцією і продовжити результативну спільну роботу.

Обговорення питання розпочалося з виступу генерала поліції Ігоря Клименка.

Це була змістовна, цікава і відверта розповідь, як кажуть, інформація з перших вуст про роботу нової поліції, труднощі і проблеми, які мають місце на етапі її становлення. Генерала не відпускали з трибуні більше години. Адже присутні добре володіють станом справ на місцях, і у них було чимало запитань і пропозицій.

Головний висновок, який було зроблено за підсумками цієї розмови і подальших виступів учасників засідання – питання, яке винесене на розгляд НВК, актуальне і своєчасне. Секція при цьому готова мобілізувати увесь свій інтелектуальний потенціал, досвід, напрацьовані міжнародні зв’язки, аби допомога поліції з нашого боку була дієвою і ґрунтовною.

Розширене засідання НВК прийняло рішення про підготовку документу, який би визначав наші спільні дії з Національною поліцією щодо розглянутого питання.

Далі члени Національної Виконавчої Ради прийняли рішення про визнання у складі Секції новоутворених відокремлених підрозділів – Закарпатського, Карпатського та Черкаського регіональних відділень, а також осередків з правами регіональних відділень Академії пенітенціарної служби України, Дніпропетровського університету внутрішніх справ та Донецького юридичного інституту.

Після розгляду ряду інших питань поточної діяльності Секції розширене засідання НВК завершило свою роботу.

У залі засідань

На трибуні Президент УС МПА А. Василишин

 

Бориса Шаповалова вітають з черговою перемогою на міжнародних змаганнях 

Зацікавлена розмова з генералом поліції І. Клименко

Йде обговорення

Президент УС МПА вручає Почесну відзнаку Секції генералу поліції І. Клименку

Михайло Березовський, автор книги про поліцію, отримав найвищу відзнаку Секції

 

Фото в кулуарах засідання

За традицією загальне фото учасників

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2