У Нідерландах відбувся 63-й Всесвітній Конгрес МПА

18 – 23 вересня 2018 року в м. Роттердамі (Нідерланди) відбувся черговий, 63-й Всесвітній Конгрес МПА.

На Конгрес прибули представники національних секцій 63-х країн світу. З різних причин були відсутні делегації Аргентини, Ботсвани та Мексики. Українську секцію представляв її віце-президент Олександр Зарубицький.

Конгрес розпочався із вшанування пам’яті Георгіоса Катсаропулоса, колишнього Генерального секретаря МПА, який після важкої і тривалої хвороби пішов з життя влітку цього року.

На початку роботи Конгресу були представлені новообрані президенти національних секцій. Було зазначено, що в секціях змінився майже кожен четвертий президент.

Було також проаналізовано стан справ в окремих секціях, які на даний час потребують посиленої уваги у зв’язку із складною ситуацією, яка там має місце.

Конгрес заслухав звіти Міжнародного Президента П’єра Мартіна Мулена, голів Міжнародних Комісій МПА і т. в. о. Генерального секретаря МПА Стівена Крокарда щодо проведеної роботи за останній рік.

Про фінансовий стан МПА розповів Міжнародний скарбник Ромен Міні.

Конгрес констатував, що загальна чисельність МПА складала на 1.01.2018 року 360 тисяч 910 членів.

Гостра дискусія між делегатами точилася навколо партнерства, яке має місце у більшості секцій. На національному рівні ця проблема знайшла відображення у статутних документах, але вона не закріплена у відповідних директивах МПА. Більше того, багато хто з учасників Конгресу наполягав взагалі відмовитися від партнерства як такого, що суперечить ідеям Артура Троупа. Отже, Конгрес запропонував Міжнародному Виконавчому Бюро більш ґрунтовно опрацювати це питання і підготувати відповідне рішення.

Президент МПА П’єр Мулен і Міжнародна Комісія Асоціації повідомили про переговори, які ведуться з керівництвом ООН і Ради Європи для посилення позицій МПА у цих міжнародних організаціях.

У той же час МПА запрошена до співробітництва Спілкою міжнародних організацій – авторитетною неурядовою структурою, яка існує з 1907 року зі штаб-квартирою у Брюсселі.  

Конгрес тимчасово припинив членство національних секцій Ботсвани і Мексики у складі МПА за втрату будь-яких контактів з Асоціацією і відсутність інформації щодо їхньої діяльності. Були прийняті до уваги пропозиції національних секцій ПАР і США вивчити стан справ у згаданих секціях і надати їм необхідну допомогу.

Конгрес прийняв рішення надати статус тимчасового члена Національній секції Киргизії. Отже, у даний час у складі МПА функціонує 65 національних секцій.

У доповіді Голови Міжнародної комісії з професійних питань Мей-Брітт Роннебро багато уваги було приділено перевагам навчання у Гімборні, окремим соціальним проектам національних секцій, які підтримані МПА, міжнародним молодіжним семінарам і науково-практичним заходам, «круглим столам», які відбуваються на національному рівні.

Щодо соціальних проектів, то як приклад було наведено ініціативу Майкла Одіссеоса, колишнього Президента МПА, а зараз – Президента Національної секції Кіпру, який запропонував створити консорціум і відповідний форум, який розглядав би питання допомоги безпритульним дітям. Це – одна з актуальних проблем сьогодення. Зараз форум існує і до нього приєдналося чимало секцій.

Щодо проведених «круглих столів», то їхня тематика визначалася, переважно, принципами, закладеними у Декларації з прав людини, якої неухильно дотримується МПА, - відкрите суспільство для Європи, свобода від бар’єрів та інше.

Українська секція за підсумками звітного періоду була відзначена Почесним сертифікатом визнання за професійну роботу.

Гал Шарон, Міжнародний віце-президент і Голова Міжнародної соціальної комісії з питань культури поряд з іншим представила спортивні підсумки року. Багато теплих слів було сказано на адресу Української секції, футбольні команди якої завоювали золоті нагороди всіх міжнародних змагань МПА цього року – у Іспанії (Пальма-де-Мальорка), Португалії (1 Міжнародні ігри МПА), Польщі та Румунії.

Багато золотих медалей вибороли спортсмени УС МПА і в інших видах змагань - різних видах єдиноборств, важкої атлетики, плаванні.

Конгрес ухвалив рішення провести чергові Ігри МПА 10-15 травня 2020 року в Чорногорії.

На Конгресі було повідомлено про початок роботи нового веб-сайту МПА як важливого джерела оперативної інформації від штаб-квартири Асоціації, її керівних органів.

За традицією були оголошені кращі сайти національних секцій. Серед тих, хто отримав золоту нагороду, Українська секція МПА. Її представнику був вручений Почесний сертифікат «Gold Website Award 2018».

Ми розділяємо задоволення від високої оцінки  сайту УС МПА з нашим інформаційним партнером Seo-Design.

Наступний, 64-й Всесвітній Конгрес МПА відбудеться 8-13 жовтня 2019 року в Хорватії.  

  

На Конгрес прибули делегації 63-х національних секцій

У Президента МПА П'єра Мулена гарний настрій. Це важливо для успішного проведення Конгресу

Перед урочистим відкриття Конгресу. На передньому плані делегати національних секцій Угорщини, Литви, Польщі і Греції

Делегація Національної секції Свазіленду - країни, яка нещодавно отримала нову назву - Королевство Есватіні

Члени Міжнародного виконавчого бюро. У ці дні у них багато роботи.

На передньому плані - наші друзі і колеги з Національної секції МПА Казахстану

Конгрес розпочав робочі засідання. У президії

У залі засідань робоча обстановка

На трибуні Конгресу Президент МПА П'єр Мулен

Синхронний переклад здійснювався англійською, німецькою, французькою, іспанською та російською мовами

Про спортивну роботу в МПА доповіла віце-президент Гал Шарон

Під час отримання нагород за кращу роботу

Почесний сертифікат, яким нагороджена Українська секція за професійну діяльність

Сайт УС МПА відзначено Почесним сертифікатом "Золотий вебсайт 2018"

 

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2