У Києві відбувся ХІІ-й Національний конгрес УС МПА

                                                              На трибуні Національного конгресу Президент УС МПА А. Василишин

 

15 листопада члени Національної Виконавчої Ради УС МПА зібралися в Києві на черговий, ХІІ-й Національний конгрес, щоб обговорити і дати оцінку роботі свого виборного органу – Національного виконкому, а скрізь призму цієї роботи – оцінити стан справ у Секції в цілому.

На початку роботи Конгресу відбулося вручення Сертифікатів визнання у складі Української секції МПА  головам відокремлених підрозділів, які були утворені у звітному  періоді.

 

Сертифікати отримали:

Романюк Василь Миколайович – відокремлений підрозділ УС МПА у Закарпатській області (м. Рахів);

Ковбаса Володимир Миколайович - відокремлений підрозділ УС МПА у Дніпропетровському Державному університеті внутрішніх справ (м. Дніпро);

Бесчастний Віктор Миколайович - відокремлений підрозділ УС МПА у Донецькому юридичному інституті  (м. Кривий Ріг);

Малишенко Леонід Євгенійович - відокремлений підрозділ УС МПА в Академії Державної  пенітенціарної служби (м. Чернігів);

Мороз Іван Якович - відокремлений підрозділ УС МПА у Черкаській області;

Фесенко Віктор Дмитрович - відокремлений підрозділ УС МПА у Закарпатській області (м. Ужгород).

 

Президент привітав нових членів у складі Національної Виконавчої Ради УС МПА і побажав їм плідної роботи.

Після цього ХІІ-й Національний конгрес був оголошений відкритим. Пролунав Гімн Секції.

Із звітною доповіддю «Про роботу Національного виконавчого комітету УС МПА за 2018 рік і завдання щодо подальшої діяльності Секції» виступив Президент УС МПА Андрій Василишин.

На початку доповідач відмітив, що Конгрес проходить на фоні складних міжнародних, політичних, соціально-економічних процесів, що відбуваються у нашій державі та за її межами, і, хоча ми поза політикою, це, так чи інакше віддзеркалюється на роботі Секції.

До свого чергового Конгресу Українська секція МПА підійшла згуртованою, з чітким баченням перспективи, з відпрацьованою структурою і стабільною чисельністю – близько 6 тисяч членів. По цьому показнику ми знаходимося на 17-й позиції в МПА, суттєво випереджаючи національні секції, наприклад, Сполучених Штатів Америки, Росії, Канади, Франції і багатьох інших країн.

Звісно, висока чисельність не самоціль, зазначив доповідач, але, певним чином, показник нашої роботи. Ми бачимо, що поповнення новими членами лав нашої Секції, бажання поновити членство залишаються і сьогодні на непоганому рівні, хоча, скажемо відверто, не відповідають нашим потенційним можливостям. Президент назвав ряд відділень, які недопрацьовують у цьому напрямку, і закликав їх виправляти такий стан справ.

Ми повністю виконали вимоги Закону України від 22.03.2012 року «Про громадські об’єднання», підкреслив доповідач, хоча були певні складнощі у процесі цієї роботи. Отже, наші місцеві осередки є відтепер в усіх без виключення областях України і у переважній більшості вищих навчальних закладів системи МВС.

Щодо підсумків нашої роботи по інших напрямках, продовжував Президент, то хотів би зазначити, що рік, який минає, є досить результативний для наших відділень та осередків.

Виконуючи рішення попередніх конгресів, чимало наших підрозділів успішно розвивають міжнародне співробітництво, особливо з країнами-сусідами.

Протягом багатьох років цікаво і результативно здійснюється ця робота, наприклад, поліцією Прикарпаття, регіональним відділенням УС МПА в Івано-Франківській області, яке очолює Михайло Березовський. Встановлені тісні стосунки з цілим рядом країн Європи - Польщею, Чехією, Угорщиною, Молдовою, Румунією, їхніми національними секціями МПА. Відбувається регулярний обмін делегаціями. Приємно, що робота відділення знаходить активну підтримку з боку начальника Главку Володимира Голубоша.

Продовжує цікаво працювати Львівське відділення (Рябошапко В.І.). Василь Іванович здебільшого спеціалізується на науково-практичному напрямку. І у нього це відбувається дуже цікаво і змістовно. Наприклад, на базі Львівського державного університету внутрішніх справ Львівське відділення влаштувало цікавий і представницький круглий стіл: «20 років потому – погляд у майбутнє».

За результатами зустрічі підготовлено підсумковий документ-резолюцію, в який ввійшли пропозиції та рекомендації, спрямовані на подальший розвиток співпраці з поліцейськими структурами провідних цивілізованих держав світу та вдосконалення роботи української поліції.

Є непогані напрацювання щодо закордонного співробітництва у Волинському (Чуйко О.П.), Житомирському (Грозінський П.В.), Чернігівському (Байдала О.І.), Вінницькому (Лайтер М.П.) відділеннях, осередку НАВС (Капітанський А.І.).

У Національному адмінцентрі керівництвом УС МПА протягом цього року були прийняті делегації та окремі представники національних секцій Італії, Швейцарії, Шрі-Ланки, Канади та Ізраїлю.

Дуже важливе значення для укріплення міжнародних зв’язків, створення атмосфери дружби і взаєморозуміння між представниками національних секцій має спільна участь секцій у спортивних заходах МПА.

Я вже говорив, нагадав Президент, що у нас є всі підстави оголосити цей рік роком спортивних здобутків нашої Секції. Адже наші спортсмени завоювали в цьому році золоті медалі і кубки всіх міжнародних змагань, в яких брали участь.

Днями ми вітали команду з міні-футболу Осередку НАВС. Ця команда нещодавно у Нідерландах, а перед цим у Іспанії (Пальма-де-Мальорка) довела, що вона є найсильнішою у світі серед поліцейських команд.

Цього року відбулися Перші ігри МПА у Лісабоні. Нами було організовано та забезпечено участь у цих змаганнях під прапором УС МПА футбольної команди членів МПА, працівників Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Наші посланці завоювали золоті медалі і Почесний кубок І-х Ігор МПА.

У серпні футбольна команда Академії Державної пенітенціарної служби (голова осередку Леонід Малишенко) перемогла у ХХ міжнародному турнірі з футболу, який проводився під егідою Міжнародної Поліцейської Асоціації в м. Познань (Польща).

У серпні відбувся ще один міжнародний турнір з міні-футболу. Всесвітня асоціація футзалу влаштувала його у Румунії, місто Хунедоара. І знову перемогу святкували наші футболісти – харківська команда з числа членів МПА – переважно, викладачів ХНУВС.

Успішно виступила на 14-му міжнародному футбольному фестивалі у Тарагоні (Іспанія) футбольна команда Львівського відділення.

У четвірку найсильніших на турнірі у Нідерландах увійшла команда Ріненського відділення (Мороз М.Г.).

Набирає обертів і поповнює список переможних виступів на найвищому рівні хокейна команда «Динамо «Харків» з числа представників силових відомств. Усі вони є членами МПА у складі Харківського відділення (Дронь І.І.)

І це тільки частина наших спортивних здобутків цього року. Ми пишаємося членами нашої Секції – кращім пловцем світу Вадимом Куценком – (Харківське відділення), багаторазовим чемпіоном світу Віталієм Луговим, багаторазовим чемпіоном і рекордсменом світу Миколою Брусенком – гирьовий спорт (також Харківське відділення), багаторазовим чемпіоном світу з пауерліфтингу Юрієм Поповим – (осередок НАВС), шестиразовим чемпіоном світу з кікбоксингу і бойових містецтв Борисом Шаповаловим –  (Київське міське відділення).

Усі згадані спортсмени прославили не тільки Секцію, а усю нашу державу, і за це їм наша велика шана і вдячність.

Наша подяка тренерам, спонсорам, а також головам відділень та осередків, які здійснили велику організаційну роботу, аби ці спортсмени отримали можливість взяти участь у змаганнях.

Президент оголосив лист Президента МПА П’єра Мулена, в якому він привітав нашу Секцію з переможними виступами на міжнародних спортивних змаганнях і побажав нам нових успіхів.

Спортивна робота нашої Секції як важливий фактор її причетності до активної діяльності МПА в цілому не обмежується участю у змаганнях, зазначив Президент. Цікаво і корисно працює наш видатний спортсмен Борис Шаповалов, який проводить в різних країнах семінари і майстер-класи з бойових мистецтв, які застосовуються у практиці поліцейської роботи.

Доповідач повідомив, що Виконком вирішив запропонувати Конгресу прийняти рішення щодо створення окремої, шостої Національної комісії з питань спорту з огляду на важливість цієї ділянки роботи та її великий обсяг.

Щодо комісії по професійній діяльності, то її робота буде зосереджена на науково-практичних питаннях і взаємодії з навчальними закладами.

До речі, на недавньому Всесвітньому конгресі професійну діяльність нашої секції було відзначено Сертифікатом визнання. Відповідна Комісія МПА провела моніторинг і врахувала все, що має відношення до цього напрямку – круглі столи з різних питань, семінари Шаповалова, іншу інформацію з нашого сайту.

Президент додав до цього, що група вчених під керівництвом віце-президента нашої Секції професора Ярмиша О.Н. саме в цей період закінчила велику 8-томну працю про історію органів внутрішніх справ України, яка має неперевершене значення для формування світогляду правоохоронців нової формації.

Як ви згадуєте, продовжував Президент, на нашому попередньому Конгресі розпочалася розмова, і вона, навіть, набула характер дискусії з приводу необхідності  нашої активної взаємодії з Національною поліцією. Більшу цілеспрямованість цьому питанню додав виступ перед делегатами генерала В’ячеслава Аброськіна, першого заступника керівника Нацполіції, який певною мірою надихнув нас на наступні кроки.

31 травня п. р. ми провели розширене засідання Національного виконкому за участі голів регіональних відділень та осередків Секції – членів Національної Виконавчої Ради.

На засіданні було розглянуте питання «Про розширення співпраці зі службами і підрозділами МВС України з метою втілення ідей МПА, скорішої інтеграції Національної поліції України до світового співтовариства та залучення нових членів із числа молодих працівників поліції до лав Секції».

Нам приємно, що керівництво Національної поліції виявило повне розуміння важливості цієї проблеми у запропонованій постановці і делегувало на засідання НВК одного з керівників Національної поліції генерала Ігоря Клименка, який змістовно і цікаво розповів про роботу нової поліції, труднощі і проблеми, які мають місце на етапі її становлення, дав відповіді на чисельні запитання присутніх.

Головний висновок, який було зроблено за підсумками цієї розмови і подальших виступів учасників засідання – питання, яке винесене на розгляд НВК, актуальне і своєчасне.

Ми добре усвідомлюємо, і тоді прямо зауважили про це заступнику голови Нацполіції з кадрової роботи, що нова генерація правоохоронців здебільшого не має досвіду, не має можливості активно спілкуватися з колегами за кордоном, безпосередньо переймати так звані європейські і світові стандарти. І наше громадське об’єднання зі своїми можливостями, досвідом, міжнародними контактами може надати в цьому велику допомогу.

Нас почули, і коли ми у відповідності з рішенням розширеного виконкому підготували проект Програми спільних заходів Української секції Міжнародної Поліцейської Асоціації і Національної поліції України на 2018 – 2020 рр. і запропонували його на розгляд генерала Князєва С. М., голова Нацполіції підтримав цю Програму і доручив начальникам Головних управлінь поліції забезпечити виконання визначених заходів.

Отже, ми отримали документ, належне виконання якого має суттєво вплинути на всю нашу подальшу роботу. Зробити її більш предметною, змістовною і, зрештою, цікавою.

На першому етапі реалізації намічених заходів було прийняте рішення провести зустрічі Президента Секції з окремими керівниками Головних управлінь поліції в областях. Нам було дуже важливо безпосередньо відчути ставлення перших керівників поліції до розробленої Програми і до перспективи спільних дій щодо їхньої реалізації. Такі зустрічі з детальним обговоренням першочергових спільних кроків регіональних відділень УС МПА і поліцейських підрозділів відбулися у Главках Житомирської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Зустрічі були дуже змістовними, и ми вдячні керівникам цих Головних управлінь В’ячеславу Печененку, Василю Віконському і Сергію Пілігріму за розуміння поставлених завдань і готовність до спільної роботи.

Наступним кроком було проведення кустових зустрічей з головами регіональних відділень та осередків з метою обговорення шляхів реалізації Програми. Такі зустрічі відбулися в Рівному, Полтаві і Одесі. Ми обговорили всі пункти Програми, розібрали всі питання щодо неї.  Нам приємно, що і в цьому разі керівники відповідних Головних управлінь поліції Валерій Самчук, Андрій Замахін і Дмитро Головін виявили зацікавленість щодо цих зустрічей і взяли в них участь.

Як бачите, керівництво поліції на місцях іде нам назустріч, підтримує нас, підкреслив доповідач. Тепер слово за нами, за нашою ініціативою, творчим підходом і бажанням працювати.

Зрозуміло, що реалізація Програми повинна розпочатися, і подекуди це вже здійснюється, з дохідливої розповіді працівникам поліції про цілі, завдання і можливості нашої організації, визначення можливих форм співпраці. Від цього значною мірою залежить також їхнє бажання прийти до наших рядів.

Звісно, що все намічене у Програмі виникло не на порожньому місці. У нас є непоганий досвід і напрацювання не тільки на тих напрямках роботи, на яких я вже зупинився.

Наприклад, ми могли б узагальнити і розповсюдити досвід роботи з ветеранами Полтавського, Одеського, Херсонського, Житомирського відділень.

У тому ж Полтавському відділенні є цікавий досвід організації сімейного дозвілля і особливо участі у масових екологічних заходах.

Треба тільки нас своєчасно інформувати про такі речі, зауважив Президент, аби ми розповсюджували цю інформацію, доносили її до інших.

У нас є потужний сайт нашої Секції, якого на останньому Всесвітньому Конгресі визнано одним з найкращих в МПА. У нас є сторінка у Фейсбуці, сторінка у Твіттері – тобто непогані можливості, щоб оперативно доносити до широкого загалу будь-яку інформацію.

Далі Президент зупинився на ряді питань внутрішньо секційної роботи, поточної діяльності Виконкому. Були детально проаналізовані як позитивні сторони, так і недоробки.

В цілому, вважаю, закінчив Президент, що в звітному періоді  Національний виконавчий комітет виконував свої обов’язки відповідно до вимог Статуту секції. Отже, ми маємо всі підстави подякувати членам Національного виконкому за їхню роботу.

Далі учасники Конгресу заслухали інформацію скарбника Секції А. Бабенка щодо стану фінансово-господарської діяльності і бюджету на наступний рік. Дискусія точилася навколо пропозиції щодо змін у розмірах внесків. Прийняте рішення знайде відображення у відповідній Директиві, яку на наступному тижні буде оголошено.

Делегати також заслухали і прийняли до відома інформацію голови Контрольно-ревізійної комісії П. Грозінського.

У Конгресі взяв участь і виступив перед його учасниками заступник Голови Національної поліції України генерал Ігор Клименко. Він розповів про стан справ у відомстві та його підрозділах і зупинився на спільних завданнях поліції і Секції, відображених у прийнятій Програмі. Попереду змістовна і цікава спільна робота, - зазначив генерал. - Ми сподіваємося на ваш досвід. Зі свого боку забезпечимо необхідну підтримку.

У обговоренні звітів виступила третина делегатів Конгресу. Було висловлено багато слушних зауважень та пропозицій, які лягли в основу рішення Конгресу і будуть враховані в поточних і перспективних планах роботи Секції.

Одним з інших питань порядку денного Конгресу був розгляд пропозицій НВК щодо змін у чисельності і структурі Виконкому. Ці пропозиції надійшли з місць і були підтримані Національним виконкомом. Адже вони відповідають структурі Міжнародного Виконавчого Бюро МПА. Конгрес прийняв рішення  зменшити чисельний склад Виконкому, замість трьох обрати одного віце-президента. Конгрес також створив нову Національну комісію – з питань спортивно-масової роботи.

На Конгресі відбулося нагородження Почесним кубком УС МПА за кращі досягнення року у спортивно-масовій роботі. На цей почесний приз претендувало кілька підрозділів, але нещодавня блискуча перемога футбольної команди осередку Національної академії у найпрестижнішому турніри у Нідерландах остаточно визначила лідера.

Отже, Почесний кубок і Сертифікат визнання кращих спортивних досягнень року вручені осередку НАВС (Капітанський А.І.). Цей Кубок не є перехідним, він назавжди залишається в осередку як заслужена і почесна нагорода.

Сертифікати визнання кращих досягнень року в різних напрямках роботи були вручені ряду інших відділень та осередків.

 

Конгрес обрав новий склад Національного виконавчого комітету УС МПА.

Президентом УС МПА знову обрано Василишина Андрія Володимировича, екс-міністра внутрішніх справ, генерала внутрішньої служби України.

Віце-президентом УС МПА і головою Національної комісії з міжнародних питань обрано Олександра Зарубицького.

Генеральним секретарем УС МПА і головою Національної комісії з внутрішніх питань обрано Віктора Овсянникова.

Скарбником УС МПА і головою Національної комісії з соціальних питань обрано Анатолія Бабенка.

Конгрес обрав головами Національних комісій:

-         з професійних питань – Олександра Ярмиша;

-         з питань культури – Андрія Теклішина;

-         з питань спортивно-масової роботи – Бориса Шаповалова.

До складу НВК увійшли також Юрій Кошець - керівник Національного Адмінцентру, Микола Замашнюк, Анатолій Ікранов, Анатолій Капітанський, Валентин Коваленко, Іван Красюк, Валерій Кур, Микола Пастушенко.

На цьому ХІІ-й Національний конгрес УС МПА завершив свою роботу.

 У залі засідань

Перед учасниками Конгресу виступив заступник Голови Національної поліції України генерал Ігор Клименко

У делегатів гарний настрій

С генералом І. Клименко - фото на згадку

Обговорення звітних доповідей видкрив голова Івано-Франківського відділення Михайло Березовський

Прийняття рішення Конгресу

Почесний кубок за кращі спортивні досягнення підрозділу у 2018 році вручається голові Осередку НАВС Анатолію Капітанському

Вручення Сертифікатів визнання кращої роботи відділень

ХІІ Національний конгрес завершено

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2