61-й Світовий Конгрес МПА

   5-9 жовтня п.р. у м.Окленді  (Нова Зеландія) відбувся 61-й Всесвітній конгрес Міжнародної Поліцейської Асоціації. З 66 країн-членів Асоціації у конгресі безпосередньо брали участь 60  (ще три країни були представлені за довіреністю). Українську національну  секцію репрезентував  віце-президент секції генерал-майор міліції у відставці Олександр Ярмиш. Дні роботи конгресу були вельми насиченими.

    Учасників конгресу привітали керівники поліції Нової Зеландії, мер Окленда (в цьому місті мешкає майже половина населення країни), представники маорійської громади. Відкриттю форуму передувало яскраве видовище – урочиста хода всіх делегацій у форменому одязі у супроводі кількох оркестрів  центральними вулицями міста, що привернуло велику увагу публіки.

     Робочу частину конгресу відкривала ґрунтовна звітна доповідь Президента МПА  П'єра-Мартіна Мулена, в якій були показані основні здобутки, охарактеризована діяльність виконавчих органів асоціації за минулий рік, окреслені стратегічні напрямки роботи на наступний період.  Асоціація зберігає свої провідні позиції в світі як унікальна громадська організація глобального масштабу, що об'єднує в своїх лавах близько 400 тисяч чол. Протягом року асоціація поповнилася національними секціями  Колумбії та Узбекистану; на черзі – Грузія та Албанія. Переважна більшість національних секцій активно працюють за напрямками, передбаченими Статутом МПА та національними статутами. Президент МПА звернув особливу увагу на необхідність залучати до лав Асоціації, поряд  з  правоохоронцями-ветеранами, якомога більше  діючих офіцерів поліції, передусім молодих. В якості  одного з провідних напрямків роботи він також наголосив на  важливості зміцнення взаємодії підрозділів асоціації з керівництвом національних поліцій на всіх рівнях.

Виступ Президента МПА

     Делегати заслухали також доповіді та звіти  віце-президентів, генерального секретаря асоціації, скарбника, аудиторів, керівника адміністрації та інших представників виконавчих органів МПА. Інформаційно насиченими та цікавими  були доповіді голів комісій міжнародного виконкому: із зовнішніх зв”язків (Олексій  Ганькін),  соціокультурної  (Гал Шарон),  з професійних питань (Май-Брітт Рінальдо),членів цих комісій. Серед пріоритетів роботи на найближчий час визначено наступне: налагодження співробітництва з ООН, ЮНЕСКО. Радою Європи, ЮНИСЕФ та іншими міжнародними організаціям; збільшення спортивних заходів,  підготовка до проведення  Ігор МПА. розвиток туризму  з активним використанням гостьових будинків Асоціації, підготовка та видання Книги подорожей, розширення системи семінарів та тренінгів з професійної підготовки, охоплення цією  роботою молодих поліцейських тощо.

Делегат Української Секції МПА з Празидентом Асоціації

   На конгресі відбулася широка дискусія, в ході якої представники національних секцій розповідали про свій досвід, вносили пропозиції щодо поліпшення роботи Асоціації. Зокрема, український делегат запропонував започаткувати кількарічний проект зі створення  „Всесвітньої історії поліції”. Ця ініціатива була підтримана учасниками конгресу (наразі здійснюється підготовка  обґрунтування та програми проекту).

   Після завершення конгресу відбувся традиційний „Тиждень дружби”, в ході якого представники національних секцій (Їх було понад 300 чол.) мали змогу ознайомитись з природою, історією та культурою Північного острова Нової Зеландії.

    Нагадуємо, що наступний Всесвітній конгрес МПА відбудеться  у вересні 2017 р. у м. Албені (Болгарія). 

Відео з Конгресу можна переглянути за посиланням.

 

 

 

 

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2