Бойова авіація з… паперу

     Серед членів нашої Секції є дивовижна людина. Звуть її Ігор Шатохін. Живе в Кропивницькому. Ігор Шатохін надзвичайно талановитий. Коло його захоплень - живопис, графіка, дизайн. Завжди тягнувся до карбування. Після 3-х річного вдосконалення майстерності карбування, гравіювання, інкрустації у дагестанських умільців зайнявся цими напрямками професійно, створив багато чудових робіт.

      Але про один аспект творчості Шатохіна слід сказати особливо. Ось уже понад 30 років майстер створює унікальну колекцію базових моделей бойових літаків, в якій представлена вся військова авіація земної кулі за останні сто років.

     Одна з таких робіт Шатохіна - точна копія важкого бомбардувальника "Ілля Муромець" зразка 1914 року - на всесвітньому фотоконкурсі в грудні 2014 року була визнана кращою серед аналогічних робіт і удостоєна вищої нагороди - Гран Прі.

       Особливість колекції Ігоря Шатохіна в тому, що всі моделі повністю виконані з ... паперу. Повірити в це дуже важко, настільки кожен екземпляр відповідає оригіналу, причому в найдрібніших деталях. У 2007 році колекцію було занесено до Книги рекордів України.

       Загалом ім'я І. Шатохіна шість разів заносилося у цю Книгу. І не тільки за колекцію. А щодо неї, то була заявка і на Книгу рекордів Гіннеса, але функціонери з Лондона пояснили, що, якби в колекції було  500 виробів, то заявку можна було б розглянути. Заперечення про те, що стільки базових моделей у військовій авіації просто ще не створено, не подіяло. Ігор посміхається: - Якби я міг більше всіх з'їсти пончиків або сосисок, у мене було б більше шансів опинитися серед рекордсменів.

       Варто не пошкодувати кількох хвилин і зайти на сайт Ігоря Шатохіна http://shatohin.info/. Ті, хто не знайомі з його творчістю, будуть приємно здивовані можливістю побачити відразу всю бойову авіацію планети в моделях, виконаних з приголомшливою майстерністю. Побачите ви і багато іншого, вельми цікавого.

       Виставками Шатохіна, а їх було більше сорока, милувалися в багатьох країнах світу.

Важко повірити, але кожна, навіть найдрібніша деталь в цих та сотнях інших моделей зроблена з паперу

Ігор Шатохін - майстер карбування. Одна з його робіт

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2