Член УС МПА у складі миротворчої місії ООН

29 травня у світі відзначався Міжнародний день миротворців ООН. Цього року він присвячений жінкам, які беруть участь у миротворчій діяльності.

Участь в таких місіях жінок-поліцейських має величезне значення для всього спектру діяльності поліції Організації Об'єднаних Націй. Жінки-поліцейські служать прикладом гендерної рівності, спонукаючи жінок і дівчат відстоювати свої права і приходити на роботу в правоохоронні органи. Крім того, жінки-поліцейські вселяють жінкам і дітям більше почуття захищеності і допомагають місцевим жінкам звертатися в правоохоронні структури і отримувати від них підтримку.

Капітан поліції, патрульна поліцейська, член правління Української асоціації представниць правоохоронних органів, а також багаторічний член Української секції Міжнародної поліцейської асоціації  Оксана Капітанська з  жовтня 2019 року несе службу у складі національного персоналу МВС України у міжнародній місії ООН по підтриманню миру та безпеки на Кіпрі. Окрім виконання основних обов’язків наша представниця бере участь у подоланні наслідків, пов’язаних з пандемією коронавірусу.

Розповідає Оксана Капітанська:

«Я перебуваю у складі національного персоналу миротворчої місії під егідою ООН на Кіпрі. Я не сама обирала місце служби, просто мої навички, здібності, рівень підготовки та вміння найбільше знадобилися саме тут.

Основне завдання – підтримка миру та безпеки в цьому регіоні.

Мій шлях до миротворчої діяльності розпочався три роки тому. Знайомий із цивільного сектору, який колись проходив службу  в Національній гвардії та служив у миротворчій місії в Судані, розповів мені, що в МВС є можливість спробувати свої сили і в миротворчих місіях.

Я написала рапорт, затвердила у керівництва і віддала його в кадрову службу. Через рік мене викликали на здачу іспиту – частини відбору. Він називається SAAT. Протягом трьох тижнів нас готували, потім ми складали іспит. Перший тиждень – внутрішній відбір на базі НАВС, під час якого перевіряють навички керування автомобілем, знання іноземної мови – англійська чи французька і загальна психологічна підготовка.

Першочергово по списку нас було 160 людей, по факту приїхало близько 120, пройшли відбір 68, серед них семеро дівчат.

Другий тиждень – коротка підготовка до самого іспиту.

Третій тиждень -  іспит SAAT із представниками Організації Об’єднаних Націй.

Після нього треба пройти медичну комісію. До слова, вона дуже прискіплива. Ти не знаєш, у яких умовах доведеться проходити службу, тому тебе готують до найскладнішого.

Після іспиту – ти знаходишся у резерві міжнародних місій. І якщо у Нью-Йорку твою анкету розглянуть і твої дані підійдуть, то тебе запросять для проходження служби.

Коли я потрапила до резерву, мені сказали: «живи своїм життям, не сиди, не чекай. Проходження відбору – це не стовідсотково, що ти потрапиш до місії».

Ще через півтора роки мені надійшло повідомлення про участь у місії. І вже 5 лютого буде чотири місяці як я служу під егідою ООН.

Перед самим відрядженням до Кіпру я пройшла ще двотижневі курси в Національній академії внутрішніх справ. Додатковий курс англійської, перемовини по рації, медична підготовка, всі ключові моменти служби – це дуже допомогло адаптуватися.

В процесі відбору в миротворці немає різниці, якої ти статі. Головне і виключно – професіоналізм».

 

Миротворчий контингент ООН перебуває на Кіпрі з 27 березня 1964 року.

На сьогоднішній день у складі національного персоналу миротворчої місії під егідою ООН на Кіпрі служить 1 військовослужбовець Національної гвардії України та 6 поліцейських Національної поліції України, з яких 2 жінки.

Оксана Капітанська – одна із двох жінок, які представляють Україну в складі миротворчої місії ООН у цій країні.

Загалом у місії на Кіпрі близько 40% жінок, і кіпрська місія дуже цим пишається. До того ж, як свідчить досвід, залучення жінок у поліцейські, військові й цивільні миротворчі місії робить процес підтримання миру більш ефективним і стійким.

Дякуємо всім жінкам і чоловікам, котрі беруть участь у підтримці миру у світі!

 

Використано матеріали Департаменту комунікації МВС України

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2