Від друзів з Польщі

Ми продовжуємо обмін інформацією щодо діяльності Секції та її окремих відділень в особливий період.

Розповідає Іван Мороз, голова Черкаського регіонального відділення УС МПА:

«Завдяки теплим і дружнім стосункам з колегами з Польщі виник новий Проект Центр МПА допомоги ЗСУ та біженцям в м. Бидгощ.

Центр був створений 1 березня 2022 року.

Засновники Центру - члени МПА з України та Польщі Вікторія Доценко, Ігор Саєнко,  Marek Bronicki, Mariusz Jezewski, Krzysztof Нernacki.

Спочатку то була активна допомога біженцям; їх було дуже багато, але з часом люди облаштовувалися, і Центр змінив напрямок, переорієнтувався на медицину та допомогу в Україні. Більше ста авто відправили в різні області з одягом, в т. ч.  для дітей . В Дніпрі 450 дітей живуть в готелі, ми їх одягаємо і возимо продукти. До госпіталів та лікарень відправлено сотні кілограм ліків і різного обладнання. В Україну відправлено, дякуючи компанії з Данії та фундації з Варшави (директор Гжегож Швейг), 1650 інвалідних візків.

За великий внесок у загальну справу за пропозицією ІРА Велькопольського Воєводства Вікторія Доценко визнана в Польщі  Людиною року».

Днями наші польські друзі з Бидгощу та інших міст здійснили чергову доставку гуманітарного вантажу до Чернігова і Києва. Вантаж було сформовано фондом Fundacja Polska.

В Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області гостям було влаштовано теплий прийом, під час якого представники польської фундації вручили допомогу сім’ям загиблих поліцейських, а також працівникам поліції, які отримали порання під час бойових дій чи таким, чиє житло було зруйноване в результаті збройної агресії рф.

В свою чергу, заступник начальника ГУНП в Чернігівській області Віктор Шанський вручив подяки польським колегам від начальника поліції Чернігівщини Володимира Нідзельського та висловив сподівання про подальшу співпрацю.

Благодійники відвідали також постраждалі приміські села Киїнка та Красне, де роздали гуманітарну допомогу місцевим мешканцям.

У Києві гуманітарну допомогу було передано Центральному госпіталю МВС України. Лікувальний заклад отримав інвалідні візки, протипролежневі матраци, подушки, грудно-поясничні ортези, медичні маски, бинти та інші медикаменти.

Після цього польську делегацію було прийнято в Національному адмінцентрі УС МПА. Польським друзям були вручені пам’ятні сувеніри, а керівник групи Krzysztof Szperkowski отримав Почесну відзнаку Секції  "За активну міжнародну діяльність".

Ми щиро вдячні польським друзям і колегам, фундаторам і волонтерам Центру в Бидгощі за їхню допомогу, яка є запорукою нашої міцної дружби.

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2