VII-й Національний конгрес УС МПА

30 жовтня 2014 року в м. Вінниці відбувся VII-й Національний конгрес Української секції Міжнародної Поліцейської Асоціації.

У Конгресі взяли участь члени Національної Виконавчої Ради УС МПА, спостерігачі, гості.

Конгрес відкрив Президент УС МПА, радник МВС України генерал внутрішньої служби України Андрій Василишин.

- Ми з вами добре усвідомлюємо, - звернувся до присутніх керівник Секції, - що це зібрання відбувається у час випробувань для нашої вітчизни. Наша країна змушена вживати заходів щодо захисту своїх національних інтересів, цілісності території. В зоні проведення державою антитерористичної операції, збройного протистояння з силами сепаратистів, гинуть наші люди. І кількість загиблих на сьогодні,  як серед учасників АТО, так і серед місцевого населення, в тому числі дітей, на превеликий жаль, просто вражає. Адже всі ці люди від нашої рідної землі.

Президент запропонував вшанувати світлу пам'ять загиблих співвітчизників хвилиною мовчання.

Учасників Конгресу привітав начальник УМВС України у Вінницькій області Ігор Моринець.

Звітну доповідь "Про роботу Національного виконавчого комітету   УС МПА за період 2012-2014 р. р. і завдання щодо подальшої діяльності Секції" Президент УС МПА А. Василишин розпочав з найголовнішого:            

- Наш черговий VII-й Національний Конгрес відбувається  у дуже важкий час для нашої держави. Прагнення суспільства до демократичних перетворень, його бажання покінчити з корупцією, казнокрадством, іншими негативними явищами загострили і політичне протистояння. А втручання та підтримка цих процесів зовні породили таке неприпустиме явище, як сепаратизм. Під реальною загрозою опинилася цілісність нашої країни, її незалежність. Окуповано Крим. Не припиняються бойові дії на сході, які забрали тисячі життів наших співвітчизників, поставили на грань катастрофи цілі регіони.

Безумовно, біда, яка прийшла у наш дім, на нашу рідну землю, поміняла  всі пріоритети суспільного життя. Сьогодні головне для кожного з нас, кожного громадянина України – це особистий внесок у справу миру, негайного припинення братовбивчого протистояння, подолання його жахливих наслідків. Допомоги потребують тисячі сімей. І для вирішення цих невідкладних проблем сьогодні, як ніколи, потрібні наша згуртованість, об'єднання зусиль, зокрема, громадських формувань, їхні конкретні дії.

Президент доповів і про конкретні справи Секції. "Ми почали цю роботу з надання матеріальної допомоги сім'ям загиблих працівників міліції."

А. Василишин розповів про власні зустрічі з сім'ями загиблих, пораненими під час поїздок у Івано-Франківську, Тернопільську та Хмельницьку області.

- Щодо роботи у цьому напрямку  наших колег на місцях, - зазначив далі Президент, - то, наприклад, Осередок Секції Національної академії внутрішніх справ організував збір благодійних пожертвувань, на які були закуплені засоби  індивідуального захисту для бійців добровольчого батальйону Академії, який взяв участь у антитерористичній операції.

А Чернігівське відділення бере активну участь у підготовці до відправки в зону АТО новоствореного батальйону "Чернігів". У відділенні зібрано групу професіоналів, які загартовувалися у "гарячих точках". Ця група здійснює психологічну та професійну підготовку добровольців для батальйону, навчає їх прийомам самозахисту, поводженню зі зброєю.

Члени Харківського відділення відвідували поранених бійців у місцевих лікувальних закладах, вручали їм подарунки, а також почесні відзнаки від імені Української секції МПА.

А полтавчани організували  концерти у госпіталі для поранених учасників АТО. При цьому госпіталю було передано закуплену членами відділення гуманітарну допомогу - телеапаратуру, вентилятори, кондиціонер, ліки, обмундирування та продукти харчування.

До речі, 5 членів цього відділення сьогодні знаходяться в зоні АТО, де виконують бойове завдання.

- Як відомо, - зауважив доповідач, - з перших днів АТО багато людей зі сходу були вимушені покинути рідні оселі або те, що від них залишилося, і переїхати до інших регіонів України. Серед них були і члени нашої громадської організації, які зверталися до нас за допомогою, і ми її надавали – у пошуках житла, працевлаштуванні, організації літнього відпочинку дітей.

 А. Василишин подякував   колег з Херсонського, Черкаського, Миколаївського відділень, які активно, з розумінням включилися в цю справу.

Цього літа на Черкащині, у мальовничому місці біля Дніпра в екологічно чистій зоні за сприяння Черкаського відділення УС МПА розпочав роботу новостворений табір для відпочинку дітей під назвою «Холодноярська республіка». Вже серед перших відпочиваючих було 20 запрошених черкащанами дітей з сімей переселенців зі сходу України.

-  Безумовно, попереду в цьому плані ще багато завдань, - підкреслив Президент Секції, - і кожному з нас  треба мобілізувати себе, колективи, які стоять за нами, аби наш внесок в загальну справу був як можна більшим. Це може бути психологічна, юридична, організаційна допомога, навіть використання якихось власних можливостей. Але ніхто не повинен залишитися осторонь.

Ми звернулися з листами про допомогу і до керівництва МПА, до всіх національних секцій, вказавши при цьому, що будь-які надходження будуть використані виключно на підтримку сімей загиблих і пораненим.

На завершення цієї теми Президент УС МПА ще раз підкреслив, що вона і далі залишається пріоритетною в роботі Секції.

Далі А. Василишин доповів Конгресу про підсумки роботи Секції за трирічний період по інших напрямках.

- Вся наша робота, - відзначив Президент, - як це й передбачено Статутом УС МПА, підпорядкована головній меті - укріпленню дружніх зв’язків з працівниками поліції і міліції інших країн та сприянню міжнародному співробітництву в усіх його формах. Хоча події останнього року, безумовно, скоректували цілий ряд наших планів і намірів.

Він детально проаналізував стан внутрішньо секційної роботи і поставив відповідні завдання на наступний період.

- Секція  послідовно втілює  в  життя девіз МПА «Служба через дружбу», - підкреслив Президент. З цією метою протягом звітного періоду розширювалися міжнародні зв’язки, здійснювався обмін делегаціями, проводилися культурні, спортивні та інші заходи за участі колег з-за кордону. Безумовно, цю роботу буде продовжено.

Водночас  важлива увага приділяється Секцією поглибленню взаємодії з МВС України, його органами і підрозділами на місцях, громадськими формуваннями в системі Міністерства. Проводяться і будуть у подальшому здійснюватися заходи соціальної спрямованості.

На завершення доповіді Президент зазначив, що "до свого найвищого форуму, VІІ Конгресу, Секція прийшла згуртованою, патріотичною, здатною в цей важкий час для нашої держави виконати взяті на себе зобов’язання. Мова йде, перш за все, про нашу подальшу допомогу сім'ям загиблих, пораненим, евакуйованим з використанням усіх наших можливостей. Звичайно, ми продовжимо професійні і просто дружні стосунки з іншими секціями, активну участь у міжнародних проектах.  Продовжимо також  сприяти усіма формами і методами нашої роботи вирішенню найрізноманітніших проблем життя і діяльності правоохоронців України."

- Хотілося б висловити впевненість, - наголосив А. Василишин, - що Українська секція МПА, її  новообраний виконком і надалі робитимуть все від них залежне для підвищення авторитету української міліції на міжнародному рівні, престижу міліцейської професії, поваги до закону і порядку як з боку населення, так і серед працівників органів МВС, поліпшенню відносин між міліцією і населенням.

Після обговорення звіту про роботу Виконавчого комітету УС МПА, а також інформації щодо фінансово-господарської діяльності Секції і звітному періоді, делегати Конгресу ухвалили рішення, яке визначило головні напрямки діяльності громадського об'єднання на наступні три роки.

 

Конгрес обрав керівні органи УС МПА – Національний виконавчий комітет та Контрольно-ревізійну комісію.

 

Президентом Української секції МПА знову обрано Андрія Василишина, радника МВС України, генерала внутрішньої служби України.

Віце-президентами Конгрес обрав Олександра Гіду, Олександра Зарубицького та Олександра Ярмиша.

Генеральним секретарем обрано Віктора Овсянникова.

Національним скарбником  Секції обрано Анатолія Бабенка.

Заступником генерального секретаря – Юрія Кошеця.

 

Названі особи увійшли до складу Постійного виконавчого бюро УС МПА, яке формується з числа членів Національного виконкому.

 

Членами Національного виконкому обрано також

Володимира Березана  –  начальника Фельдслужби України;

Володимира Гулака - ветерана МВС України;

Миколу Замашнюка – голову Білоцерківського регіонального відділення УС МПА;

Валентина Коваленка– ветерана МВС України;

Івана Красюка – голову ради ветеранів Центрального апарату МВС України;

Сергія Левченка – ветерана МВС України;

Анатолія Оніщука – голову Ради профспілки атестованих працівників ОВС;

Миколу Пастушенка – начальника відділу Вищої ради юстиції України;

 

Конгрес обрав Контрольно-ревізійну комісію у складі:

Петро Грозінський – голова комісії;

Олександр Чуйко – член комісії.

Конгрес сформував також п'ять Постійних Національних комісій УС МПА, завдання яких – активно сприяти роботі Національного виконкому у визначених напрямках.

На цьому VII-й Національний конгрес Української секції МПА завершив свою роботу.

 

Фотозвіт див. у галереї.

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2