ЗАМОК ГІМБОРН – НАВЧАЛЬНА УСТАНОВА МПА

Інформаційно-освітній центр (ІОЦ) Замок Гімборн – місце зустрічей і перепідготовки, яке відомо в усьому світі. ІОЦ розташований у Німеччині, недалеко від м. Кельн. Це єдиний такого роду навчальний заклад, створений переважно для поліцейських з метою обміну досвідом правоохоронної роботи, розвитку взаєморозуміння та формування особистих контактів незалежно від національностей, звань, політичних і релігійних переконань.

У програмах перепідготовки ІОЦ щорічно бере участь близько 2,5 тис. осіб. Основна форма навчальних занять – це тижневі семінари, що організуються і проводяться за сприяння національних секцій МПА. З метою ширшого залучення до участі у навчанні представників віддалених країн його вартість утримується на досить низькому рівні. Крім того існує практика надання допомоги слухачам з боку національних секцій щодо повної або часткової компенсації вартості проїзду. Діючі працівники поліції або міліції направляються відповідно до національних нормативних актів, що регламентують надання позачергових, додаткових чи навчальних відпусток.

ІОЦ здійснює співпрацю з міністерствами внутрішніх справ різних країн, що дозволяє проводити тижневі семінари з найактуальніших питань, які становлять спільний інтерес для країн-учасниць та розширює можливість участі в них поліцейських будь-яких звань чи рангів.

Щорічна програма ІОЦ пропонує великий набір заходів, пов’язаних з найсерйознішими проблемами суспільства, прямо пов’язаними з діяльністю поліції: поширення наркотиків, насильство, організована та транснаціональна злочинність, тероризм, європейська безпека, захист інформації та навколишнього середовища. Значна увага приділяється проведенню практикумів з подолання конфліктних ситуацій та покращення комунікації. Тут також проводяться заняття з країнознавчих тем: США, Туреччина, Китай і Японія, а останніми роками до програм, що пропонуються ІОЦ, додались ще й навчальні поїздки до Китаю, Гонконгу, країн Балтії і Росії.

Програми перепідготовки ІОЦ відрізняються від традиційних програм підвищення кваліфікації тим, що учасники семінарів беруть у них участь здебільшого за особистим бажанням, а тому самі оплачують своє навчання і дорогу, якщо з цього приводу не приймається спеціальне рішення відповідних національних секцій чи регіональних відділень.

ІОЦ не ставить за мету обговорення наукових доповідей. Важливіше для нього сприяти обміну професійним і особистим досвідом, своїми думками та поглядами на вирішення тих чи інших проблем правоохоронної діяльності між учасниками та запрошеними доповідачами. Принцип добровільності участі у семінарах і те, що до участі в них допускаються усі бажаючі, сприяло тому, що на заняттях присутні не лише представники поліції різних країн і регіонів, але й різних звань та напрямів роботи, що забезпечує можливість цікавих бесід і дискусій.

Близько 200 фахівців залучаються ІОЦ для проведення семінарів з суспільної та поліцейської тематики. Усі вони – люди різних професій та освіти, які діляться своїм досвідом і думками з учасниками семінарів. Особлива увага приділяється спробам протипоставити професійну точку зору учасників власному досвіду людей інших соціальних професій та професійних сфер.

Контроль і керування діяльністю ІОЦ здійснюється Міжнародною наглядовою радою з числа представників Постійного виконавчого бюро та кожної національної секції МПА, а також Правлінням, яке підзвітне зборам членів ІОЦ.

В ІОЦ працює 15 постійних працівників, котрі намагаються створити в навчальному закладі атмосферу, де кожен з учасників почувався б комфортно і міг відкрито і вільно висловлювати свої думки. ІОЦ не дотримується ніяких політичних чи ідеологічних переконань. Дружна атмосфера відчувається в усіх заходах ІОЦ, а стіни стародавнього замка, саме містечко Гімборн та краса навколишньої природи, надають йому неповторного шарму як унікальному тихому куточку, в якому можна відпочити від щоденного фізичного та психологічного перевантаження.

ІОЦ здатний розмістити відразу 65 осіб. Усі кімнати замку обладнані телефоном і окремою ванною кімнатою з душем і туалетом. Для проведення семінарів ІОЦ має 5 аудиторій, обладнаних усіма необхідними технічними засобами навчання.

Учасники семінару мають змогу харчуватись у розташованому неподалік готелі, відомому своєю вишуканою кухнею і обслуговуванням. Розташовані в башті замку затишний бар та пивна «Майнцер» сприяють дружньому спілкуванню та розвитку особистих контактів.

Міжнародна освіта – відмінна риса ІОЦ. На тлі загальної інтернаціоналізації, особливо економічної, політичної та культурної інтеграції Східної Європи, участь у спільних освітніх програмах стає нагальною потребою для розширення міжнародних контактів і вдосконалення сучасної роботи поліції різних країн.

Вже досить довго ІОЦ пропонує семінари не лише німецькою мовою, намагаючись у такий спосіб цілеспрямовано зацікавити потенційних слухачів з інших країн. У річній програмі ІОЦ постійно практикуються семінари англійською, французькою, італійською, іспанською та голландською мовами. Останнім часом почали проводитись семінари угорською, польською, чеською та російською мовами. Щодо російської мови, то широке її використання поки що у перспективі. Крім того регулярно практикуються семінари двома-трьома мовами, до участі в яких залучаються синхронні перекладачі.

Щорічно працівники поліції більш ніж 30 країн приїздять до Гімборну, щоб ознайомитись з різними культурами і менталітетами, порівняти умови праці та підходи у вирішенні проблем поліцейської служби.

Ряд національних секцій МПА використовує ІОЦ для проведення власних заходів. Наприклад, секції МПА скандинавських відділень проводять тут мовні курси та зустрічі з іншими секціями. Завдання, яке ставить перед собою ІОЦ на найближчий час – ще інтенсивніше, ніж раніше, розробляти та пропонувати міжнародні заходи, розраховані на учасників з Центральної і Східної Європи, а також країн Середземномор’я.

Умови участі.

У семінарах можуть взяти участь усі зацікавлені особи, не молодші 18 років.
Реєстрація учасників. Для участі у семінарі бажаючі повинні зареєструватися безпосередньо в ІОЦ чи зробити це через свою національну секцію, вказавши прізвище, повну адресу і членський номер МПА. Учасники реєструються в порядку надходження заяв. До участі в семінарі не допускаються особи, які не мають наміру взяти участь у роботі всього семінару, а лише в окремих його частинах. Навчання проводиться за умови достатньої кількості учасників.

Сплатити кошти можна по прибутті готівкою або Maestro-, Mastercard- та Visakreditcard. До оплати входить проживання, харчування та оплата педагогічного супроводження. Повернення коштів за необгрунтовані претензії не повертаються. Дві третини оплати нараховуються безпосередньо за семінар, одна третина іде на організаційні витрати.

Учасники семінару, як правило, розміщуються в двомісних номерах. Для проживання в одномісному номері вноситься додаткова оплата 10€ за добу. Якщо учасник має бажання прибути за день до семінару, він має домовитись про це з організаторами. У цьому разі він додатково сплачує 15€ за проживання і сніданок. Витрати на дорогу, як правило, не компенсуються.

Зазвичай семінари проводяться німецькою мовою. А коли двома чи трьома мовами (про це зазначається в дужках), то обов’язково передбачається синхронний переклад.

 

Контакти:
Informations-und Bildungszentrum Schloв Gimborn

Schloвstraвe 10

D-51709 Marienheide

Тел: 0049 2264 404 330

Факс: 0049 2264 3713

Сайт: www.web.ibz-gimborn.de
e-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

 

 

 

 

 

Написати нам

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

simpleForm2